The Battle of the Kings 2017 - Kraków

2017-01-22
0
913

Tegoroczna edycja wystartowała. W tym roku jako bazę do customu wybierano spośród Iron 883, Forty-Eight oraz Roadster. Magicy z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki zakończyli swoje projekty. My tradycyjnie przedstawimy Wam, spośród ponad 200 cudeniek, dzieła naszych rodowitych Czarodziejów :)

„Ten model H-D z surową stylistyką i zwartą sylwetką najbardziej wpasował się w naszą koncepcję motocykla „ Antyterrorysty”. Stworzonego w hołdzie polskim Jednostkom Antyterrorystycznym Policji. Jego najważniejszym elementem jest zbiornik paliwa w motywie nawiązującym do mundurów tej formacji. Na pokrywie filtra powietrza widnieje łaciński napis „Semper Paratus”( „Zawsze Gotowi”), który stanowi motto byłych Anty-terrorystów. Dopełenieniem tego jest ostra jak Operatorzy A-T, kierownica o profilu litery „Z”. Fabryczną kanapę zastąpiliśmy totalnie minimalistycznym, oldschool’owym siodłem „Bobber Solo Saddle”, które jeszcze bardziej podkreśla niski profil motocykla. Idąc dalej można dostrzec znacznie przycięty tylny błotnik, z przeniesionymi kierunkowskazami, który został efektownie wypełniony lampą LED „Chopped Fender Edge”.  Mocowanie tablicy rejestracyjnej przeniesiono na lewą stronę tylnej osi i wyprofilowano w lekki łuk. Pod nóż poleciał też przedni błotnik oraz osłona pasa napędowego. Seryjny wydech został zastąpiony przez rasowy Short Shots, zaś seryjną wkładkę filtra, wymieniono na wysoko-przepływowy K&N. Jak przystało na motocykl linii DARK CUSTOM większość chromowanych elementów zastąpiono bardziej mrocznymi. Funkcjonalności dopełniają akcesoryjne manetkami i podnóżki. Jeżeli chodzi o resztę przeróbek… oceńcie sami.
Nasze doświadczenie związane z customizacją motocykli zaczęło się od niewielkich przeróbek detali motocykli Naszych klientów ładnych parę lat temu. Jednym z większych wyzwań okazał się dla nas pierwszy konkurs BOTK, na którym zaprezentowaliśmy naszego Streeta 750 cafe racer. Kolejne wyzwania stanęły przed nami w drugiej edycji BOTK. Teraz możemy śmiało powiedzieć, że czujemy się mocni w tej dziedzinie i dzięki kreatywności całego zespołu oraz ciężkiej pracy techników z dumą prezentujemy Wam naszego „Antyterrorystę”.”