Temat Godny Uwagi

2016-07-18
0
1539

Temat Godny Uwagi
Firma Konsalnet, wdrożyła na naszym rynku bardzo pomocny i funkcjonalny temat. Inteligentny System Ratunkowy dla Motocykli.
System ten został stworzony z myślą o motocyklistach. Ale dosyć już wstępu. przejdżmy do meritum.

Tak więc, zaczynając od podstaw, po zamontowaniu urządzenia w naszym motocyklu, jest ono zupełnie nie widoczne, względy bezpieczeństwa i estetyki zostają zatem zachowane. Dodatkowo, system działa bezobsługowo, został on tak zaprojekltowany, aby użytkownik nie musiał wykonywać żadnych czynności obsługujących urządzenie.

Kolejnym rozwiązaniem jest to że po włączeniu stacyjki zainstalowany w motocyklu system wykrywa zdarzenia drogowe na podstawie analizy kątów i przyspieszeń - we wszystkich 3 osiach - jakim ulega motocykl podczas poruszania się, co pozwala na wykrycie sytuacji krytycznej, np. wypadku, kolizji czy wypadnięcia z zakrętu. Po takim zdarzeniu system automatycznie przekazuje informację o zdarzeniu wraz z lokalizacją i wizualizacją przebiegu wypadku do Stacji Monitorowania. Operator Stacji Monitorowania łączy się telefonicznie z motocyklistą i ustala, jaka pomoc jest niezbędna. Jeśli połączenie głosowe nie może zostać nawiązane (np. motocyklista jest nieprzytomny), operator natychmiast informuje służby ratunkowe (pogotowie, straż pożarną, policję) najbliższe miejscu zdarzenia. W chwili detekcji wypadku urządzenie wydaje co 2 sekundy przerywany sygnał akustyczny trwający 30 sekund.
To tak po krótce jeśli chodzi o nasze bezpieczeństwo w trakcie jazdy bądż postoju, oczywiście przy uruchomionym silniku.

Pora na poruszenie tematu kradzieży. Po wyłączeniu zapłonu pojazdu, urządzenie ISR-M przechodzi w tryb czuwania przeciw kradzieżowego, w którym identyfikuje próby nieautoryzowanego uruchomienia, przemieszczania, ruchu motocykla (np. holowania) lub odłączenia zasilania akumulatora.
Działanie systemu rozpoczyna się od procesu kalibracji w celu ustalenia pozycji spoczynkowej motocykla (ok. 20 sekund od chwili wyłączenia stacyjki), po którym system przechodzi w stan czuwania. W stanie czuwania każda zmiana położenia w dowolnej osi motocykla bez włączonej stacyjki powoduje wyzwolenie ostrzeżenia akustycznym sygnałem przerywanym przez 10 sekund (użytkownik może w tym czasie autoryzować się poprzez włączenie stacyjki, nie wywołując alarmu), po czym następuje wyzwolenie alarmu sygnałem ciągłym przez kolejne 20 sekund oraz wysłanie sygnału do Centrum Monitorowania. Po otrzymaniu alarmu Operator Stacji Monitorowania łączy się telefonicznie z właścicielem pojazdu w celu
zweryfikowania, czy otrzymany sygnał o kradzieży jest prawdziwy. Jeśli połączenie głosowe nie może zostać nawiązane lub osoba która odebrała połączenie nie poda ustalonego hasła, Operator natychmiast powiadamia o zdarzeniu jednostkę policji najbliższą lokalizacji motocykla.

Dodatkowym faktem świadczącym że projekt ten został przemyślany „do końca” jest samo zasilanie urządzenia ISR-M. Urządzenie ISR-M posiada wbudowany akumulator Li-Ion gwarantujący mu niezależność działania. Urządzenie, po wykryciu naturalnego spadku napięcia w wyniku rozładowania akumulatora przy napięciu 11V, automatycznie odłącza się od zasilania z motocykla (zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem akumulatora powodującym jego zasiarczenie) i przechodzi w stan podtrzymania własnym zasilaniem oraz wysyła sygnał „ostrzeżenia” do Stacji Monitorowania. Operator podejmuje działanie zgodnie z ustaloną procedurą, kontaktując się telefonicznie lub za pośrednictwem SMS z właścicielem motocykla lub osobą wskazaną (zgodnie z ustaleniami zawartymi w umowie). Podtrzymanie wewnętrzne urządzenia wystarcza na czas od 4 godzin do 48 godzin, w zależności od trybu pracy urządzenia.
Odmiennie identyfikowaną sytuacją jest nagły zanik zasilania wskazujący na odłączenie akumulatora bądź odcięcie przewodów urządzenia. Wówczas sygnał alarmu jest natychmiast wysyłany do Stacji Monitorowania i traktowany jest jako próba kradzieży motocykla.

Wszystkie informacje przekazywane są do Stacji Monitorowania dzięki transmisji GPRS. W przypadku słabej dostępności transmisji danych urządzenie przesyła informacje o alarmach za pomocą komuniktu SMS.

Na urządzenie ISR-M firma Konsalnet udziela 24 miesięcznej Gwarancji liczonej od dnia montażu urządzenia.

Firma Konsalnet, w ramach tej usługi oferuje również apkę „Konsalnet GPS System” która działa jak typowy komputer pokładowy - pamięta, przelicza i sugeruje. Oczywiście nie kieruje za Was ;)

Kończąc opis tej usługi dodam że mieliśmy przyjemność użytkować ten system, w każdych warunkach pogodowych - był niezawodny, na szczęście nie musieliśmy sprawdzać jego niezawodności w crash testach, ale symulacja kradzieży, włącznie z dotarciem i zatrzymaniem przez Panów z Konsalmetu mieliśmy okazję przeżyć ;)
POLECAMY!!!!